Папа Стефан IV

Стефан IV (лат. Stephanus PP. IV; ? - 24 јануари 817) — римски папа од 22 јуни 816 до 24 јануари 817.

Stephanus IV
Stephen IV.jpg
Родено име Стефан IV
Папа од 22 јуни 816
Папа до 24 јануари 817
Претходник Папа Лав III
Наследник Папа Паскал I
Роден ?
?
Починал 24 јануари 817
Рим
Други папи по име Стефан (појаснување)

НаводиУреди