Отвори го главното мени

Оржаново

село во Голо Брдо, Албанија

ИсторијаУреди

ГеографијаУреди

Селото се наоѓа во областа во областа Голо Брдо

ДемографијаУреди

КултураУреди

ЛичностиУреди

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди