ОУ „Круме Кепески“ - Кисела Вода

Круме Кепескиосновно училиште во Кисела Вода, Општина Кисела Вода.[1]

Круме Кепески

Место
Општина: Кисела Вода
Нас. место: Кисела Вода
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревари уреди

Освоени награди уреди

Познати личности кои учеле во ова училиште уреди

Познати личности кои предавале во ова училиште уреди

Наводи уреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)