Костанско
Костанско is located in Грција
Костанско
Костанско (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Костанско — село во Егејска Македонија, Република Грција[1][2].

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди

  1. „Kozani-cities“. kozani-cities.gr. Посетено на 2008-07-14.
  2. „50008 AVGERINOS , KOZANI , GREECE“. gtp.gr. Посетено на 2008-07-16.