Карлис Скрастинш

Карлис Скрастинш (роден на 9 јули 1974 - 7 септември 2011) беше латвиски хокеар.

Карлис Скрастинш
Роден јули 9, 1974(1974-07-09)
Рига, СССР
Починал септември 7, 2011(2011-09-07) (возр. 37)
Јарослављ, Русија
Позиција одбрана
Shoots лева
Played for Nashville Predators
Colorado Avalanche
Florida Panthers
Dallas Stars
Локомотив Јарослављ
Национален тим  Латвија
Драфт 230, 1998
Nashville Predators
Кариера 1991–2011

Починал во авионска несреќа во 2011 година.

ПоврзаноУреди