Фрашер

село во Премет, Албанија

Координати: 40°13′ N; 20°16′ E / 40.22° СГШ; 20.26° ИГД / 40.22; 20.26

Фрашер — село во општината Премет од Ѓирокастровската област, Албанија.

Фрашер
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Музеј во селото

ГеографијаУреди

ИсторијаУреди

ДемографијаУреди

КултураУреди

ЛичностиУреди

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди