ФК Струга, односно Струга Трим - Лум поради спонзорски причини, е македонски фудбалски клуб од Струга. Клубот моментално се натпреварува во Првата македонска фудбалска лига.

ФК Струга Трим - Лум
Целосно имеФудбалски клуб Струга Трим - Лум
Основан2015; пред 5 години (2015)
СтадионСтадион Градска Плажа
(Капацитет: 500)
ТренерЈетон Беќири
ЛигаПрва македонска фудбалска лига
Втора лига - Запад
2018/2019
1ви (унапредени)
Домашни бои
Гостински бои

ИсторијаУреди

Клубот бил основан во 2015 година.[1]

ТитулиУреди

НаводиУреди

  1. "Struga Profile". Macedonianfootball.com. Посетено на 11 август 2019.

Надворешни врскиУреди