Градска Плажа (стадион)

стадион во Струга

Градска Плажа, познат и како Градски стадион Струга, е повеќефункционален стадион во Струга, Република Македонија. Стадионот е изграден во 1970 година. Сместивоста на стадионот изнесува 500 седишта[1] и во моментов е домашен терен на клубовите Струга, Караорман и на Влазними.

Градска Плажа
Место Струга, Македонија
Отворен 1970
Сопственик Општина Струга
Подлога Трева
Игра ФК Караорман
ФК Струга
ФК Влазними
Гледачи 500

Наводи

уреди

Надворешни врски

уреди

41°10′22″N 20°41′3″E / 41.17278° СГШ; 20.68417° ИГД / 41.17278; 20.68417