Разлика помеѓу преработките на „Едмондо де Амичис“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Нова страница: '''Едмондо Амичис''' (1846 - 11 март 1908), италијански писател и патописец. Неговите дел...)
 
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Едмондо Амичис''' ([[1846]] - [[11 март]] [[1908]]), [[италија]]нски [[писател]] и [[патописец]].
 
941.847

уредувања