Разлика помеѓу преработките на „Ситаглиптин“

Додадени 84 бајти ,  пред 1 месец
с
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite journal → Наведено списание)
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Орални хипогликемици и инсулински аналози}}
 
[[Категорија:Антидијабетични лекови]]