Разлика помеѓу преработките на „Жарко Димоски“

Додадени 5 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎top: Форматна исправка на датуми, replaced: јули]], 1 → јули [[1
(Создадена страница со: {{Инфокутија за личност|име=Жарко Димоски|портрет=thumb||px=|опис...)
 
с (→‎top: Форматна исправка на датуми, replaced: јули]], 1 → јули [[1)
 
{{Инфокутија за личност|име=Жарко Димоски|портрет=[[File:Жарко Димоски (2).jpg|thumb|]]|px=|опис=|родено-име=Жарко Димоски|роден-дата={{роден на|29|јули|1989}}|роден-место={{роден во|Скопје}} [[Република Македонија|Македонија]]|починал-дата=|починал-место=|починал-причина=|националност=[[Македонец]]|познат=|занимање=глумец|сопружник=|татко=|мајка=|родители=|роднини=|деца=}}
 
'''Жарко Димоски''' ([[29 јули]], [[1989]], [[Скопје]]) – македонски актер.
[[Податотека:Жарко_Димоски_(4).jpg|мини|Жарко Димоски (4)]]
[[Податотека:Жарко_Димоски(1).jpg|мини|Жарко Димоски(1)]]