Разлика помеѓу преработките на „Јан Лехоњ“

Додаден 21 бајт ,  пред 7 месеци
с
→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox writer → Инфокутија Писател
(#WPWPMK #WPWP)
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox writer → Инфокутија Писател)
 
{{Инфокутија Писател
{{Infobox writer
| name = Јан Лехоњ
| image = Jan Lechoń.jpg