Разлика помеѓу преработките на „457“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 5 векV век
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 5 векV век)
{{5 век}}
{{Година во други календари|457}}
'''457''' ('''[[Римски бројки|{{римски|457}}]]''') — [[година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 457 година од новата ера, 457. од првиот милениум, 57. од [[5V век]] и осма од [[450-ти]]те.
 
== Други календари ==