Разлика помеѓу преработките на „Гошинце“

Додаден 21 бајт ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со прикладна предлошка за никулци, replaced: {{Мак-никулец}} → {{Македонија-гео-никулец}} using AWB
с (→‎Демографија: Исправка кон поконкретни статии, replaced: | Турци → | Турци, | Роми → | using [[Project:AWB|AWB)
с (→‎top: Замена со прикладна предлошка за никулци, replaced: {{Мак-никулец}} → {{Македонија-гео-никулец}} using AWB)
'''Гошинце''' — село во [[Општина Липково]].
 
{{МакМакедонија-гео-никулец}}
 
{{Инфокутија за село во Република Македонија|