Добре дојде!

Здраво, Renamed user dlsjdkjshfuihsdhfishfishfih, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!--Ehrlich91 (разговор) 09:29, 28 октомври 2020 (CET)[]

Минато неопределно времеУреди

Здраво. Забележав дека во статиите коишто ги уредувате користите минато определено време за опишување на минати настани, но тоа е погрешно затоа што во енциклопедискиот стил секогаш се претпоставува дека писателот не бил сведок на дејството. Оттука, неопходно е да се користи минато неопределено време со примена на глаголската л-форма. Поздрав и пријатно уредување.--Kiril Simeonovski (разговор) 08:18, 9 ноември 2020 (CET)[]

Здраво, ви благодарам на забелешката, ќе ги поправам статиите. Поздрав.--Vikipedijanka (разговор) 09:18, 9 ноември 2020 (CET)[]

Промена на корисничкото имеУреди

Здраво. Гледам дека ова корисничко име е сменето од Vikipedijanka. Со оглед на тоа што имево делува бесмислено, би сакал да прашам дали ова е намерно (односно, дали е некаква грешка при барањето за промена на име, ако тој што менувал правел проба, па заглавил) или станува збор за насилна промена од хакер? Благодарам --Б. Јанкулоски (разговор) 19:30, 16 ноември 2020 (CET)[]

ne go koristam povekje profilot, i spored upatstvata od google, pobarav promena na korisnicko ime, a ne najdov opcija za celosno brisenje na profil, voedno ja promeniv lozinkata vo nekoja random lozinka, i povekje nemam pristap do profilot.
Корисничка сметка не може да се избрише во целосност, а во случајов бидејќи гледам уредуваш и денес од ИП-адреса, навистина не ја разбирам потребата од преименувањето, па и напуштањето на корисничката сметка. --Ehrlich91 (разговор) 23:04, 16 ноември 2020 (CET)[]

Wikipedia Asian Month 2020 PostcardУреди

Dear Participants, Jury members and Organizers,

Congratulations!

It's Wikipedia Asian Month's honor to have you all participated in Wikipedia Asian Month 2020, the sixth Wikipedia Asian Month. Your achievements were fabulous, and all the articles you created make the world can know more about Asia in different languages! Here we, the Wikipedia Asian Month International team, would like to say thank you for your contribution also cheer for you that you are eligible for the postcard of Wikipedia Asian Month 2020. Please kindly fill the form, let the postcard can send to you asap! For tracking the progress of postcard delivery, please check this page.

Cheers!

Thank you and best regards,

Wikipedia Asian Month International Team, 2021.02