Разговор со корисник:Ca7apult/Архива 2

Додај тема
Тековни разговори

Ракометна наградаУреди

  Ракометна награда
Одлична работа со уредувањето на статии за европските првенства во ракомет. Ти посакувам да ги создадеш сите поврзани статии. Kiril Simeonovski (разговор) 20:58, 22 јануари 2012 (CET)

MacedoniaУреди

Hello Vasil! You seem to be a great sport fan and I guess you support your nation Macedonia in all sports.

Would you like to join an international forum about Olympic Sports, where you can follow and support Macedonian athletes and teams in all sports in the Road to London 2012 Olympic Games, following with us all sport events and discussing about sports with sport fans from all around the world ? :)

The forum is in English language and totally free, and we already have many Macedonian users.

Let me know. Thanks!

Matteo --94.162.183.101 (разговор) 17:02, 25 јануари 2012 (CET)

Јубилејна статијаУреди

Здраво. Потсетување дека е во тек гласањето за јубилејна статија. Се надевам дека и овој пат ќе избереме статија со занимлива содржина. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 11:00, 31 јануари 2012 (CET)

Олимписки игриУреди

Здраво. Гледам дека си заинтересиран околу уредувањето на статии поврзани со Олимписките игри. Тоа е одлично во пресрет на игрите во Лондон ова лето, така што во идниот период треба да се очекува дека многу наши читатели ќе ги посетуваат и читаат овие статии. Јас уредував многу статии поврзани со Олимписките игри во 2008 и 2010 година, но сепак има уште премногу работа. Така на пример, потребно е да се досреди шаблонот за земјите-учеснички, понатаму да се обработи учеството на секоја земја на секои Олимписки игри на кои настапила итн. Ова што ти го правиш со ракометот, би требало да се направи и со другите спортови, но сè во свое време. Пиши ми дали си заинтересиран, па да одредиме како да ги уредуваме овие статии. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 13:21, 5 февруари 2012 (CET)

Стивен ХокингУреди

  Статијата Стивен Хокинг, која Вие ја предложивте, го доби статусот „избрана статија“. Доколку знаете некоја друга статија која ги задоволува критериумите, слободно предложете ја.

Одлична работа!--Kiril Simeonovski (разговор) 23:09, 15 февруари 2012 (CET)

Покана за Вики средбаУреди

На 2 март 2012 година (петок), со почеток во 20.00 часот, во кафулето EveryDay во Скопје, ќе се одржи Вики средба на која уредувачите на википедија на македонски јазик и нејзините корисници ќе имаат прилика да се дружат и разговараат за теми од заеднички интерес. Се радуваме што во изминатиот период уредувавте на википедија и со задоволство ве покануваме на средбата. Повеќе информации за средбата може да најдете тука, односно за локацијата на кафулето - http://g.co/maps/qq7q5. Поздрав. Brest-bot (разговор) 18:02, 1 март 2012 (CET)

Јубилејна статија (55.000)Уреди

Здраво. Потсетување дека е во тек гласањето за јубилејна статија. Се надевам дека и за овој јубилеен број ќе избереме статија со занимлива содржина.--Kiril Simeonovski (разговор) 16:21, 20 март 2012 (CET)

56.000 статииУреди

Здраво. Потсетување дека по обичај повторно избираме јубилејна статија. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 12:08, 5 јуни 2012 (CEST)

Солидарност кон Википедија на руски јазикУреди

Здраво. Википедија на руски јазик денес нее достапна, како знак на штрајк од страна на нејзините корисници кон сослушувањето во врска со предлог-измените во „Законот за информации на Русија“. По тој повод се собираат потписи во знак на подршка и солидарност со ставот на колегите од Википедија на руски јазик. Вашата солидарност може да ја искажете овде. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 17:06, 10 јули 2012 (CEST)

Јубилејна статијаУреди

Здраво. Известување дека во тек е гласањето за избор на јубилејна статија. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 12:10, 20 јули 2012 (CEST)

Научна енциклопедијаУреди

Здраво Васил. Забележав дека ја користиш енциклопедијата „Општа наука“ како извор за статии за научници, што ми е многу драго. Секогаш сум поборник да се користат наши извори, колку што е можно. Мала мана беше тоа што наведувањето не беше исправно, а покрај тоа бараше рачно пишување (или копирање) во секоја статија. Сега едноставно користи го Шаблон:ЕнцОпштаНаука во поднасловот за извори и ништо повеќе. Еве вака:

== Извори ==
{{ЕнцОпштаНаука}}

Пријатно уредување и поздрав, --Б. Јанкулоски (разговор) 03:11, 12 септември 2012 (CEST)

Назад на корисничката страница на „Ca7apult/Архива 2“.