Добре дојде!

Здраво, Јасмина Шопова, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! Carshalton (разговор) 12:00, 20 октомври 2013 (CEST)Одговори[одговори]

Ацо Шопов (награда) уреди

Врската треба да води кон Ацо Шопов (награда), а не кон Ацо Шопов, следниот пат прецизирајте... поздрав--Еден Македонец (разговор) 17:08, 10 ноември 2013 (CET)Одговори[одговори]

Ацо Шопов (награда) поправено уреди

Имате право, токму така и го поправив, но морав да го додадам во заграда зборот награда. БлагодарамЈасмина Шопова (разговор) 20:26, 10 ноември 2013 (CET)Одговори[одговори]

Викицитат уреди

Здраво, мислам дека ви одговорија на истово прашање на Селска чешма. Имено, проектот Викицитат го нема на македонски, односно постои само на англиски и на некои други јазици, додека македонско издание нема. --Ehrlich91 (разговор) 22:16, 11 декември 2013 (CET)Одговори[одговори]

Партизанска споменица од 1941 уреди

Добар ден, Јасмина. Ја потсредив содржината на статијата за да заличи на енциклопедиска одредница. Ви благодарам на укажувањето. Поздрав и пријатен ден.--Kiril Simeonovski (разговор) 09:11, 12 декември 2022 (CET)Одговори[одговори]

Многу благодарам на Вашата брза и професионална реакција. Благодарам во името на оние што се бореле за нас! Жално и страшно беше она што го прочитав вчера. Срдечен поздрав, Јасмина Јасмина Шопова (разговор) 17:51, 12 декември 2022 (CET)Одговори[одговори]