ОУ „Стив Наумов“ - Гази Баба

Стив Наумовосновно училиште во Автокоманда, - Гази Баба[1].

Основно УчилиштеСтив Наумов

Место
Општина: Гази Баба
Нас. место: Автокоманда
Адреса: ул. ,,Лазар Поп Трајков,, бр. 28
Местоположба
Основни информации
Директор: Александар Каровски
Контактни информации
Мреж. место www.oustivnaumovsk.com
Училиште

Историја на училиштето уреди

Учество на натпревари уреди

Освоени награди уреди

Познати личности кои учеле во ова училиште уреди

Познати личности кои предавале во ова училиште уреди

Наводи уреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски уреди