ОУ „Гоце Делчев“ - Старо Балдовци

Училиштето „Гоце Делчев“ во с. Старо Балдовци е подрачно училиште на централното основно училиште од село Босилово, Општина Босилово[1].

Гоце Делчев

Место
Општина: Босилово
Нас. место: Старо Балдовци
Местоположба
Основни информации
Контактни информации
Поглед кон училиштето
Игралиште
Задниот дел на училиштето

Учество на натпревари

уреди

Освоени награди

уреди

Познати личности кои учеле во ова училиште

уреди

Познати личности кои предавале во ова училиште

уреди

Поврзано

уреди

Наводи

уреди
  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 15.01.2022. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски

уреди