ОУ „Гоце Делчев“ - Петралинци

Училиштето „Гоце Делчев“ во с. Петралинци е подрачно училиште на централното основно училиште од село Босилово, Општина Босилово[1].

Гоце Делчев

Место
Општина: Босилово
Нас. место: Петралинци
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревари

уреди

Освоени награди

уреди

Познати личности кои учеле во ова училиште

уреди

Познати личности кои предавале во ова училиште

уреди

Поврзано

уреди

Наводи

уреди
  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 15.01.2022. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Галерија

уреди

Наводи

уреди

Надворешни врски

уреди