ОУ „Гоце Делчев“ - Босилово

„Гоце Делчев“ е централно основно училиште кое се наоѓа во село Босилово, Општина Босилово[1].

Гоце Делчев

Место
Општина: Босилово
Нас. место: Босилово
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Подрачни училишта

уреди

Подрачни училишта во состав на централното се:

Учество на натпревари

уреди

Освоени награди

уреди

Познати личности кои учеле во ова училиште

уреди

Познати личности кои предавале во ова училиште

уреди

Галерија

уреди

Наводи

уреди
  1. „ОУ Гоце Делчев с. Босилово- Струмица“. ЕВН Македонија. 10 декември 2007. Архивирано од изворникот на 2016-03-04. Посетено на 2011-02-27.

Надворешни врски

уреди