ОУ „Гоце Делчев“ - Демир Хисар

„Гоце Делчев“основно училиште во Демир Хисар, Општина Демир Хисар.[1].

Гоце Делчев

Место
Општина: Општина Демир Хисар
Нас. место: Демир Хисар
Местоположба
Основни информации
Директор: Горан Костовски
Настава на: македонски
Контактни информации
Мреж. место gocedelcevdh.net78.net/

Учество на натпревари уреди

Освоени награди уреди

Познати личности кои учеле во ова училиште уреди

Познати личности кои предавале во ова училиште уреди

Наводи уреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)