ОУ „Ѓорги Пулевски“ - Аеродром

„Ѓорги Пулевски“основно училиште во населбата Јане Сандански, општина Општина Аеродром.[1].

„„Ѓорги Пулевски““

ОУ Ѓорѓија Пулевски.jpg
Место
Општина: Општина Аеродром
Нас. место: Јане Сандански
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревариУреди

Освоени наградиУреди

Познати личности кои учеле во ова училиштеУреди

Познати личности кои предавале во ова училиштеУреди

НаводиУреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)