Маја Гроздановска-Панчева

Маја Гроздановска Панчева (родена на 25 мај 1973) - македонска поп пејачка.[1]

Маја Гроздановска Панчева
Роден(а)Скопје, СФР Југославија
ПотеклоРепублика Македонија
Жанровипоп, македонска музика
Занимањапејачка
Инструментивокал
Период на активност2000–сѐ уште

Таа е мажена со македонскиот фудбалер Дарко Панчев и имаат две ќерки.[2]

Дискографија уреди

Албуми уреди

Спотови уреди

Спот Година Режисер
Сонам 2001 -
Не си мој -
Заборави на се -
Мачка со девет животи -
Вечна патека -
Барбика
Само ти Дејан Миличевиќ
Нова планета 2006 Михајло Павлов
Сеедно не ми е 2006 Томато продукција
Слушни го срцето 2007 -
Во името на љубовта 2007 Дејан Миличевиќ
Остави ме да горам 2011 Принц
Ноќи без крај 2015 Фабрика

Надворешни врски уреди

Профил на Маја Гроздановска-Панчева на Музички Регистар Архивирано на 8 јануари 2021 г.

Наводи уреди

  1. „Muzika.Net.Mk > Изведувачи > Маја Гроздановска - Панчева“. web.archive.org. 2004-11-29. Архивирано од изворникот на 2004-11-29. Посетено на 2020-10-08.CS1-одржување: бот: непознат статус на изворната URL (link)
  2. Gogoska, Tatjana (2019-08-10). „Интервју со Маја Гроздановска-Панчева -Кога љубовта и насмевката се придружници во заедничкиот живот се е поубаво“. КулАрт.мк. Посетено на 2020-10-08.