Дејан Милиќевиќ

Дејан Милиќевиќ (српски: Дејан Милићевић) — српски режисер за музичко видео и моден фотограф кој создал многу музички спотови за многу познати поранешни југословенски музичари. Тој, исто така, фотографирал многу модели, од кои некои биле користени како дел од колекцијата Џони Пеци. Исто така, ја фотографирал популарната турбо-фолк пејачка Светлана „Цеца“ Ражнатовиќ, чии фотографии биле прикажани во изданието на локалното списание „ Плејбој “.

Личен животУреди

Во 2007 година, Миличевиќ се преселил во Скопје, Македонија. Неговиот втор дом е во Белград (заклучно со 2010 година). [1]

Музички видеа режијаУреди

НаводиУреди

  1. „Archived copy“. Архивирано од изворникот на 2014-12-17. Посетено на 2014-11-12.CS1-одржување: архивиран примерок како наслов (link)