Максим Шувалов

Максим Шувалов (роден на 23 април 1989 во Рибинск- 7 септември 2011) бил руски хокеар.

Максим Шувалов
Роден април 23, 1993(1993-04-23)
Рибинск, Русија
Починал септември 7, 2011(2011-09-07) (возр. 18)
Јарослављ, Русија
Позиција одбрана
Shot лева
Кариера 2009–2011

Загинал во авионска несреќа во 2011 година.

ПоврзаноУреди