Есхати

остров во Грција

Есхати (грчки: Εσχάτη) — мал грчки остров, кој е дел од Кикладите.

Есхати
Εσχάτη
Поглед на островот од далечина
Поглед на островот од далечина
Есхати is located in Грција
Есхати
Есхати
Координати: 36°13′N 25°13′E / 36.217° СГШ; 25.217° ИГД / 36.217; 25.217Координати: 36°13′N 25°13′E / 36.217° СГШ; 25.217° ИГД / 36.217; 25.217
ЗемјаГрција
ОбластЈужен Егеј
Население (2011)[1]
 • Вкупно0
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Наводи уреди

  1. „Попис на населението од 2011 г. Трајно население“. Државен завод за статистика на Грција.