Дијана Томиќ - Радевска (српски: Дијана Томић; Скопје, 1961) — македонска сликарка. Дипломирала во 1984 година на Факултетот за ликовни уметности на одделот графика во Скопје. На македонската културна сцена се појавува во 90-тите години на XX век[1].

Изложби уреди

Групни изложби
Самостојни изложби
Награди

Наводи уреди

  1. „Каталог - 107 Македонски уметници во Париз“ (PDF). ДЛУМ. Архивирано од изворникот (PDF) на 2014-02-19. Посетено на 2010-05-15.

Надворешни врски уреди