Борисав Бурмаз

Борисав Бурмаз (Ваљево, 21 април 2001 година) - српски фудбалер кој моментално настапува за Раднички од Крагуевац.[1]

СтатистикаУреди

КлубскаУреди

Обновено на 27. децембра 2021.[2]
Натпревари и голови прикажани по клуб, сезона и натпреварување
Клуб Сезона лига Националниот куп Европа Друго Во целост
Поделба  '    '    '    '    '  
Црвена звезда 2019/20. [3] Српска Суперлига 0 0 1 0 0 0 - 1 0
Графичар (заем) 2020/21. [4] Првата лига на Србија 27 8 0 0 - - 27 8
Раднички Крагуевац 2021/22. [5] Српска Суперлига 18 1 1 0 - - 19 1
Кариера 45 9 2 0 0 0 - 47 9

Натпревари во репрезентативниот дресУреди

БелешкиУреди

НаводиУреди

 1. Tomašević, Dalibor (3. 7. 2021). „PROMOCIJA Burmaz tri godine u srcu Šumadije“. maxbetsport.rs. Посетено на 13. 9. 2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date=, |date= (help)
 2. „Borisav Burmaz“. macsonuclarim.com (турски). Посетено на 13. 9. 2021. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate= (help)
 3. „Burmaz, Borisav — sezona 2019/20“. Суперлига Србије у фудбалу, званична презентација. Посетено на 13. 9. 2021. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate= (help)
 4. „Burmaz, Borisav — sezona 2020/21“. Прва лига Србије у фудбалу, званична презентација. Посетено на 13. 9. 2021. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate= (help)
 5. „Burmaz, Borisav — sezona 2021/22“. Суперлига Србије у фудбалу, званична презентација. Посетено на 13. 9. 2021. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate= (help)
 6. „Кадети бројали до седам против Гибралтара на старту квалификација за ЕП“. Фудбалски савез Србије. 18. 10. 2017. Посетено на 13. 9. 2021. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate=, |date= (help)
 7. „Кадети победили Норвешку – 2:1(1:0) и пласирали се у завршни круг квалификација за Европско првенство“. Фудбалски савез Србије. 21. 10. 2017. Посетено на 13. 9. 2021. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate=, |date= (help)
 8. „Кадети после преокрета бољи од Грчке 3:2 (0:1) и сада чекају ривале за завршни циклус квалификација за ЕП“. Фудбалски савез Србије. 24. 10. 2017. Посетено на 13. 9. 2021. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate=, |date= (help)
 9. Obrenović, Aleksandar (23. 2. 2018). „U17 - dobre pripreme "orlića", pobeda i remi protiv Hrvata“. sportske.net. Посетено на 13. 9. 2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date=, |date= (help)
 10. „Кадети корак ближе колевци фудбала и Европском првенству, велика победа против Чешке -2:0(2:0)“. Фудбалски савез Србије. 21. 3. 2018. Посетено на 13. 9. 2021. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate=, |date= (help)
 11. „Ukrajinci varali – kadeti na Evropskom prvenstvu“. Танјуг. Б92. 27. 3. 2018. Посетено на 13. 9. 2021. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate=, |date= (help)
 12. „Кадети поражени од Украјине, за пласман на Европско првенство са Шпанијом“. Фудбалски савез Србије. 24. 3. 2018. Посетено на 13. 9. 2021. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate=, |date= (help)
 13. „Кадети одлазе у Енглеску на Европско првенство, храбро и против Шпаније -1:1 (1:1)“. Фудбалски савез Србије. 27. 3. 2018. Посетено на 13. 9. 2021. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate=, |date= (help)
 14. „Добро лице кадета на старту ЕП у Енглеској, али и несрећан пораз од Шпаније – 0:1(0:0)“. Фудбалски савез Србије. 5. 5. 2018. Посетено на 13. 9. 2021. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate=, |date= (help)
 15. „Кадети поражени у другом мечу на ЕП у Енглеској од Немачке – 0:3(0:3)“. Фудбалски савез Србије. 8. 5. 2018. Посетено на 13. 9. 2021. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate=, |date= (help)
 16. „Кадети завршили учешће на Првенству Европе у Енглеској поразом од Холандије – 0:2(0:1)“. Фудбалски савез Србије. 11. 5. 2018. Посетено на 13. 9. 2021. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate=, |date= (help)
 17. „Реми омладинаца у провери са Словенијом“. Фудбалски савез Србије. 13. 6. 2019. Посетено на 13. 9. 2021. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate=, |date= (help)
 18. 'Stevan Ćele Vilotić': Srbija demolirala Izrael“. hotsport.rs. 6. 9. 2019. Посетено на 13. 9. 2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date=, |date= (help)
 19. Ilić, Aleksandar (8. 9. 2019). „Memorijal 'Stevan Ćele Vilotić: Srbija remizirala sa Mađarskom, naredni megdan sa Crnom Gorom“. hotsport.rs. Посетено на 13. 9. 2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date=, |date= (help)
 20. „Fudbal: Srbija pobednik 26. memorijala "Stevan Ćele Vilotić" za omladince“. subotica.com. 11. 9. 2019. Посетено на 13. 9. 2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date=, |date= (help)

Надворешни врскиУреди

 • Борисав Бурмаз на soccerway
 • Борисав Бурмаз на сајту Transfermarkt (језик: енглески)
 • Борисав Бурмаз на сајту (језик: енглески)
 • Борисав Бурмаз – Профил на сајтот на УЕФА
 • Борисав Бурмаз на сајту WorldFootball.net (језик: енглески)
 • Борисав Бурмаз на сајту (језик: енглески)
 • Борисав Бурмаз на сајту (језик: португалски)
 • Борисав Бурмаз на сајту Fussballdaten.de (језик: немачки)


Грешка во наводот: Има ознаки <ref> за група именувана како „б“, но нема соодветна ознака <references group="б"/>.