Антон Понкрашов

Антон Понкрашов (руски: Антон Александрович Понкрашов, роден на 23 април 1986 во Санкт Петербург) — руски кошаркар кој во моментот настапува за екипата на КК ЦСКА Москва на позиција плејмејкер.

Антон Понкрашов
Позицијаплејмејкер
Висинам
Тежинакг
ЕкипаКК ЦСКА Москва
Роденаприл 23 1986 (1986-04-23) (36 г.)
Ленинград, СССР
НационалностРусин
Проф. кариера2001–
Репрезентација