Џарад Дризнерс

австралиски велосипедист

Џарад Дризнерс (англиски: Jarrad Drizners; р. 31 мај 1999) — австралиски професионален друмски велосипедист, кој вози за континенталната екипа Хагенс Берман Аксеон.

Џарад Дризнерс
Лични податоци
Цело имеЏарад Дризнерс
Роден31 мај 1999 (1999-05-31) (22 г.)
Баларат, Викторија, Австралија Австралија
Податоци за клубот
Мом. клубХагенс Берман Аксеон
Дисциплинадрумски велосипедизам
Улогавозач
Професионални клубови
2020- Хагенс Берман Аксеон
Последна промена
24 јануари 2020

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди

  • „Достигнувања на Џарад Дризнерс“. Cycling Archives.
  • Достигнувања на Џарад Дризнерс на Cycling Quotient
  • „Достигнувања на Џарад Дризнерс“. ProCycling.