Љуболеш

село во Албанија

Љуболеш или Љуболези (албански: Lubalesh) — село во општината Булчица на Дебарскиот округ, источна Албанија. Спаѓа во македонската погранична област Голо Брдо.

Љуболеш
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

ГеографијаУреди

ИсторијаУреди

ДемографијаУреди

КултураУреди

ЛичностиУреди

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди