Јуриј Уричев

Никита Уричев (роден на 3 април 1991 - 7 септември 2011) бил руски хокеар.

Јуриј Уричев
Роден април 3, 1991(1991-04-03)
Јарослављ, СССР
Починал септември 7, 2011(2011-09-07) (возр. 20)
Јарослављ, Русија
Позиција одбрана
Shot десна
Кариера 2009–2011

Загинал во авионска несреќа во 2011 година.

ПоврзаноУреди