Фудбал на Летните олимписки игри 1996

Фудбалот на Летните олимписки игри 1996 — официјален фудбалски турнир на Олимписките игри. Турнирот се одржал во Атланта, САД и тоа во машка и во женска конкуренција.

МажиУреди

Настан Злато Сребро Бронза
Мажи   Нигерија (NGR)   Аргентина (ARG)   Бразил (BRA)

ЖениУреди

Настан Злато Сребро Бронза
Жени   САД (USA)   Кина (CHN)   Норвешка (NOR)

ПоврзаноУреди

Надворешни врскиУреди