Фудбалска репрезентација Грузија

Грузискиот фудбалски тим бил фудбалскиот тим на Грузија, под контрола на Фудбалскиот формирањето се случи по прогласувањето независност на Грузија и отцепувањето од СССР.лската асоцијација на Грузија, која ги игра своите натпревари на натпревари организирани од УЕФА и ФИФА.

Грузија
[[Податотека:Датотека:Georgia football association.gif|150px|Грб на фудбалскиот сојуз]]
КонфедерацијаУЕФА (Европа)
СелекторПредлошка:Зас Владимир Вајс
КапитенКахабер Каладзе
Домашни бои
Гостински бои

Европско првенство уреди

Надворешни врски уреди