Фреклебен — село и поранешна општина во округот Залцландкрајс, во Саксонија-Анхалт, Германија. Од 1 јануари 2008, е дел од градот Ашерслебен.

Поглед кон Фреклебен

Поврзано

уреди

51°42′N 11°33′E / 51.700° СГШ; 11.550° ИГД / 51.700; 11.550