Дрондорф — село и поранешна општина во округот Залцландкрајс, во Саксонија-Анхалт, Германија. Од 1 јануари 2008, е дел од градот Ашерслебен.

Ѕвонче во селската црква Свети Мариен, околу 1100 година
Ѕвонче во селската црква Свети Мариен, околу 1100 година

Поврзано уреди

51°43′N 11°32′E / 51.717° СГШ; 11.533° ИГД / 51.717; 11.533