Станка Анастасова

Станка Анастасова (р. 7 август 1963 во Свети Николе) — македонска докторка и поранешен пратеник во Собранието на Македонија од страна на СДСМ.[1]

Станка Анастасова
Пратеничка на Собранието на Македонија
Лични податоци
Роден(а) Станка Анастасова
7 август 1963 (1963-08-07) (58 г.)
Свети Николе, СФРЈ СФР Југославија
Државјанство Македонија
Националност Македонка
Партија СДСМ
Занимање докторка

ЖивотописУреди

Станка е дипломирана на Медицинскиот Факултет во Скопје.

НаводиУреди

  1. „Станка Анастасова“. www.sobranie.mk (англиски). Посетено на 2020-10-25.