ФК Шефилд Јунајтед: Разлика помеѓу преработките

Додадени 45 бајти ,  пред 5 месеци
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазично подобрување, replaced: ривалство → соперништво)
Ознаки: Прелистувач „Автовики“ Рачно отповикување
сНема опис на уредувањето
 
*{{Official website|http://www.sufc.co.uk/}}
 
{{Фудбалска лига на Англија Чемпионшип}}
{{Премиер лига}}
 
[[Категорија:Фудбалски клубови од Англија|Шефилд Јунајтед]]