Црква „Св. Петка“ - Калаузлија: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Додадена ставка за да овозможи внос на Википодатоци. Ќе биде отстранета., replaced: |водство = → |водство = МПЦ - ОА
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
с (→‎top: Додадена ставка за да овозможи внос на Википодатоци. Ќе биде отстранета., replaced: |водство = → |водство = МПЦ - ОА)
|рушење =
|запалена =
|водство = МПЦ - ОА
|мрежно место =
|архитектонски тип =