Разлика помеѓу преработките на „Гвинеја-Бисао“

Додадени 114 бајти ,  пред 1 месец
с
нема опис на уредувањето
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
с
 
|image_map = LocationGuineaBissau.svg
|national_motto = {{lang-pt|"Unidade, Luta, Progresso"}}<br /><small>''"Единство, Борба, Прогрес"''</small>
|national_anthem = <br/>{{native name|pt|[[Esta é a Nossa Pátria Bem Amada]]|nolink=on}}<br/>{{small|''Ова е нашата добро сакана татковина''}}<br/><div style="padding-top:0.5em;" class="center">[[File:Esta é a Nossa Pátria Bem Amada (instrumental).ogg]]</div>
|official_languages = [[португалски јазик|португалски]]
|regional_languages = [[Гвинејско-Бисаоски креолски јазик|креолски]]