Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Старогрчка религија“

с
→‎Види: Тековен назив, replaced: Шаблон: → Предлошка:
с
с (→‎Види: Тековен назив, replaced: Шаблон: → Предлошка:)
==Види==
* {{tl|Старогрчка митологија}} – sidebar template
* [[ШаблонПредлошка:Римска религија]] – шаблон за паганската религија и митологија на Стариот Рим
 
[[Категорија:Предлошки за религија]]