Разлика помеѓу преработките на „ФК Ритерјај“

Додаден 1 бајт ,  пред 2 месеци
с
→‎Историја: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Oс → Ос
с (→‎Историја: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Oс → Ос)
 
== Историја ==
 
Фудбалскиот Клуб Ритерjaj бил формално формиран во [[2005]] година. OснованОснован во [[Тракај]], под името [[ФК Тракај]].
 
Во 2019 бил преименуван и станал '''ФК Ритерjaj''' ''(Витези)''.<ref>https://lff.lt/news/5637/vilniuje-vyko-pirmasis-2019-m-lff-vk-posedis/</ref>