Разлика помеѓу преработките на „Доналд Трамп“

Нема измена во големината ,  пред 4 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎Животопис: Јазично подобрување, replaced: ривали → соперници)
{{Infobox officeholder
|name = Доналд Трамп<br><small>Donald Trump</small>
| order = [[Список на претседатели на Соединетите Американски Држави|45.]] [[претседателПретседател на САД]]
|image = Donald Trump official portrait.jpg
|succeeding = [[Барак Обама]]