Разлика помеѓу преработките на „Доналд Трамп“

Додадени 52 бајти ,  пред 6 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: бил роден → е роден)
|image = Donald Trump official portrait.jpg
|succeeding = [[Барак Обама]]
| successor = [[Џо Бајден]]
|vicepresident = [[Мајк Пенс]]
|signature = Donald Trump Signature.svg
|website = {{URL|https://greatagain.gov}}
|term_start = [[20 јануари]] [[2017]]
|term_end = актуелен[[20 јануари]] [[2021]]
}}