Проституција: Разлика помеѓу преработките

Додадени 347 бајти ,  пред 1 година
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница (3))
==Проституцијата како мотив во уметноста и во популарната култура==
* „Петтиот војник“ ([[српски]]: ''Пети војник'') - [[расказ]] на српскиот писател [[Мирослав Јосиќ Вишњиќ]].<ref>Мирослав Јосиħ Вишњић, ''Сабране приповетке''. Београд: Драганић, 1995, стр. 17-37.</ref>
* „Курви“ (''Whores'') - песна на американската рок-група „[[Џејнс адикшн]]“ (''Janes Addiction'') од 1987 година.<ref>[https://www.discogs.com/es/Janes-Addiction-Janes-Addiction/master/32058 Discogs, Janes Addiction* ‎– Janes Addiction (пристапено на 14.12.2020)]</ref>
 
== Наводи ==