Грб на Хрватска: Разлика помеѓу преработките

с
Правописна исправка, replaced: петиот → петтиот
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
с (Правописна исправка, replaced: петиот → петтиот)
# третиот е грб на [[Далмација]]
# четвртиот е грб на [[Истра]]
# петиотпеттиот е симбол на [[Славонија]]
 
== Поврзано ==
* [[Хрватска]]
* [[Знаме на Хрватска]]
 
 
== Надворешни врски ==