Теофан Исповедник: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Наводи: Додадена категорија
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Римокатолички светци од Грција]]
[[Категорија:Светци од Анадолија]]
[[Категорија:Византијци од 8 век]]
[[Категорија:Византијци од 9 век]]
[[Категорија:Преподобни]]