Разлика помеѓу преработките на „ФК Легија Варшава“

с (→‎Тренер: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
== Титули ==
[[Image:Warszawa 8645.jpg|thumb|270px|[[Стадион на полската армија]]]]
* '''[[Екстракласа|Полско првенство]]: (1214)'''
: 1955, 1956, 1969, 1970, 1994, 1995, 2002, 2006, 2013, 2014, 2016, 2017, 2018, 2020
: ''' ''Вицешампиони'' (12) :''' 1960, 1968, 1971, 1985, 1986, (1993,[2]) 1996, 1997, 2004, 2008, 2009, 2015
 
542

уредувања