Зејтунско востание (1895-1896): Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|
Нема опис на уредувањето
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|)
 
|place=[[Сулејмани|Зејтун]], [[Отоманско Царство]]
|result= ерменска победа<br>европска интервенција
|combatant1={{flagзнаме|Ottoman Empire|size=25px}}
|combatant2= [[Социјалдемократска партија Хунчакијан|Социјалдемократска партија]]
|commander1=Али Бег<br> Мустафа Ремзи Паша <br> Едем Паша